3B25F25EC59916487F96906085CD4A58

Máš čas strácať čas?

Máš čas strácať čas? Tak poď von 🙂

Často asi máte v hlave búrku. Hľadáte odpovede, neviete ako sa pohnúť z miesta, neviete, či sa vôbec máte pohnúť alebo radšej nie, lebo sa bojíte opustiť vašu komfortnú zónu, váš prístav, ale zároveň už nechcete ostať ďalej tam, kde sa nachádzate teraz. Lebo vás to už nerobí šťastným. Už vás to nenapĺňa. Už to nestačí.

No, lenže vaša budúcnosť je podmienená vašou dnešnou voľbou a rozhodnutím. Čokoľvek dnes urobíte, bude mať dopad na zajtrajšok.

Tak čo? Máš čas strácať čas?? Ak nie, tak poď von.

Stani5a

Človek je tam dnes, kam doplával včera. Ale dnes je ďalší deň a s ďalším dňom aj ďalšia príležitosť vyplávať znovu a hľadať ďalšie ostrovy, nové miesta. Ďalšia príležitosť vyskúšať niečo, čoho sme sa ešte včera báli, nemali silu, odvahu alebo znalosti, ale zajtra tá príležitosť už znovu byť nemusí. Preto otázka je, prečo len tak bdieť a čakať, prečo sa len tak pozerať ako čas plynie a nezačať žiť naplno už dnes? Prečo čakať na zajtra? Prečo nechcieť byť šťastným už dnes?

To je otázka, ktorú sa musíme spýtať sami seba na začiatku. Kde som? Je toto miesto alebo situácia, kde chcem práve teraz byť? Vaša odpoveď je pravdepodobne NIE, ak čítate tieto riadky. Alebo vaša odpoveď by mohla byť áno, ale potrebujem úpravu, osvieženie, pridať do toho viac vášne. Som na správnej ceste, alebo musím upraviť smer, lebo sa vykoľajujem. Potrebujem sa sústrediť a získať nové tipy.

Neexistuje žiadny jednoduchý recept na to, ako to urobiť rýchlo a hneď, čož znamená, môže to trvať päť rokov, možno len dva dni. Všetko záleží od vašej vlastnej vôle, na tom, ako veľmi veríme v seba, na tom, koľko chcete uspieť, koľko energie zapojíte a či sme ochotní zostať koncentrovaní a sústredení počas celej cesty, až sa dostaneme tam, kam chceme. Zmenu, ktorú si prajeme a život, aký chcete žiť, je v našich vlastných rukách.

font-954949__180

A ak si hovoríte:

Nie, nemôžem to urobiť, pretože ….

Nemôžem niečo ovplyvniť, pretože …

Nemôžem byť zodpovedný za takú situáciu, pretože …

mám pre vás zlú správu, samozrejme, že ste, nech si to už pripustíte alebo nie, či už čiastočne alebo úplne. A samozrejme s tým môžete stále niečo urobiť.

Pozrite sa na to tak, že kde ste teraz, je už minulosť, každou sekundou. Naše doterajšie rozhodnutia nás priviedli tam, kde sme teraz, ale teraz sa musíme dostať von a dostať sa tam, kde chceme byť zajtra. Takže začať hneď a sledovať, ako jednoduché to môže byť.

Prvým a najdôležitejším bodom je: byť úprimný sám k sebe. Nedávať si žiadne výhovorky. Lebo akákoľvek výhovorka je vlastne brzda. Ak chceme niečo dosiahnuť, tak sa treba do toho pustiť a hneď teraz. Nemyslieť, neskúšať, ale začať robiť.

bride-groom-1050290_960_720

Všetko je možné, každá situácia má riešenie, vždy je na výber. Ak máte dosť silný dôvod, ak bolesť z negatívnej skúsenosti bola dosť silná, rozhodnutie bude o toľko jednoduchšie. O toľko rýchlejšie sa dostavia aj odpovede.

Urobiť si jednoduchý plán, vymenovať kroky bod po bode a rozhodnúť sa dodržať nastavené tempo bez mučenia sa, že musíme byť perfektní za každú cenu. Len dosť dobrí na to, že sa budeme vedieť opraviť, ak niečo počas priebehu pokazíme. Ale vytrvať až do finálneho bodu.

Nikto nevie koľko času ešte má, preto treba chcieť byť šťastným už dnes. Urobiť už dnes ten prvý krok, nie až od 1.januára. Lebo kto, ak nie TY, kedy, ak nie TERAZ.

clock-439147__180

Rozhodnutie je len a len na nás.

Stanislava

Stanislava Hale
Vždycky som sa “hádzala do vody a merala hĺbku” doslova aj metaforicky. Mám za sebou dlhú cestu v testovaní mojich schopností a viem, že nemám limit, že sa dá dosiahnuť všetko, čo si zaumienim. No a keď to dokážem ja, môžeš to dokázať aj Ty a ešte lepšie. Môj príbeh si prečítajte TU >>
Komentáře

Přidat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *