Máš Čas Strácať Čas?

Máš čas strácať čas? Tak poď von 🙂

Často asi mávate v hlave búrku. Hľadáte odpovede, neviete ako sa pohnúť z miesta, neviete, či sa vôbec máte pohnúť alebo radšej nie, lebo sa bojíte opustiť vašu komfortnú zónu, váš prístav, také akési zázemie. Ale zároveň už nechcete ostať ďalej tam, kde sa nachádzate teraz. Lebo vás to už nerobí šťastným. Už vás to nenapĺňa. Už to jednoducho nestačí.

Vtedy si stačí si spomenúť na pravidlo, že vaša budúcnosť je podmienená vašou dnešnou voľbou a rozhodnutím. Čokoľvek dnes urobíte, bude mať dopad na zajtrajšok. A hneď si začnete uvedomovať ako dôležité je sa zodpovedne postaviť veciam tvárou v tvár a začať im čeliť, nie sa im vyhýbať.

Tak čo? Máš čas strácať čas?? Ak nie, tak poď von!!!

Človek je tam dnes, kam doplával včera. A dnes je ďalší deň a s ďalším dňom aj ďalšia príležitosť vyplávať znovu a hľadať ďalšie “ostrovy”, nové miesta. Ďalšia príležitosť vyskúšať niečo, čoho sme sa ešte včera báli, nemali silu, odvahu alebo znalosti, ale zajtra tá príležitosť už znovu byť nemusí. Preto otázka je, prečo len tak bdieť a čakať, prečo sa len tak pozerať ako čas plynie a nezačať žiť naplno už dnes? Prečo čakať na zajtra? Prečo nechcieť byť šťastným už dnes?

To je otázka, ktorú sa musíme spýtať sami seba na začiatku. Kde som? Je toto miesto alebo situácia, kde chcem práve teraz byť? Tvoja odpoveď je možno NIE, ak čítaš tieto riadky. Alebo by mohla byť áno, ale potrebuješ nový cieľ, upraviť smer, osvieženie, pridať do toho viac chuti. Potrebuješ sa sústrediť a získať nové tipy. Ale ako? Čo je to čo chcem robiť?

No predsa TO, ČO MILUJEŠ!!! To, kde je tvoja vášeň. To, čo ťa vystrelí ráno z postele a večer ťa nenechá zaspať.

Neexistuje žiadny jednoduchý recept na to, ako to urobiť rýchlo a hneď, môže to trvať dlho, možno rýchlo, možno päť rokov, možno len dva dni. Všetko záleží od našej vlastnej vôle, na tom, ako veľmi veríme v seba, na tom, ako silno chceme uspieť, koľko energie zapojíme a či sme ochotní zostať sústredení a oddaní našej missi počas celej cesty, až dosiahenme to, čo chceme. Zmenu, ktorú si prajeme a život, aký chcete žiť, je len v našich vlastných rukách. My sami sme strojcami vlastného šťastia. Nikto iný nie je povinný nás urobiť šťastým, nikto nám nič nedĺži, ani život sám.

font-954949__180

A ak si hovoríte:

Nie, nemôžem to urobiť, pretože ….

Nemôžem niečo ovplyvniť, pretože …

Nemôžem byť zodpovedný za takú situáciu, pretože …

mám pre vás zlú správu, samozrejme, že ste, nech si to už pripustíte alebo nie, či už čiastočne alebo úplne. A samozrejme s tým môžete stále niečo urobiť.

Pozrite sa na to tak, že kde ste teraz, je už minulosť, každou sekundou. Vaše doterajšie rozhodnutia vás priviedli tam, kde ste teraz, ale teraz sa musíte posunúť ďalej a dostať sa tam, kde chcete byť zajtra. A začať s tým hneď a sledovať, ako jednoduché to môže byť.

Prvým a najdôležitejším krokom je: byť úprimný sám k sebe. Nedávať si žiadne výhovorky. Lebo akákoľvek výhovorka je vlastne brzda. Ak chceme čokoľvek dosiahnuť, tak sa treba do toho pustiť hneď a teraz.

Nemyslieť, neskúšať, ale začať konať.

Všetko je možné, každá situácia má riešenie, vždy je na výber. Ak máte dosť silný dôvod, ak bolesť z negatívnej skúsenosti bola dosť silná, rozhodnutie bude o toľko jednoduchšie. O toľko rýchlejšie sa dostavia aj odpovede.

Začnite s jednoduchým plánom, pridajte k tomu jednoduché kroky, začnite sa presúvať z jedného bodu k druhému a  dodržiavajte nastavené tempo, ale bez mučenia sa, že musíme byť Vy, alebo plán, perfektný za každú cenu. Dôležité je, že sa hýbete, že sa posúvate dopredu. A máte právo urobiť chyby alebo aj zmeniť plán. Len treba vytrvať až do finálneho bodu, nevzdať sa.

Odvážnemu šťastie praje. To je také malé pravidlo.

Nikto nevie koľko času ešte má, preto treba chcieť byť šťastným už dnes! Urobiť už dnes ten prvý krok, nie až od 1.januára.

Lebo kto, ak nie TY, kedy, ak nie TERAZ.

 

Rozhodnutie je len a len a len na nás

Stanislava

Ďakujem za návštevu môjho BLOGu, ak sa Vám článok páči, neváhajte ho sdieľať s priateľmi.

Pozývam Vás si stiahnuť aj môj ebook zdarma a namotivovať sa ešte viac

>>> kliknutím TU <<<

 

Stanislava Hale
Vždycky som sa “hádzala do vody a merala hĺbku” doslova aj metaforicky. Mám za sebou dlhú cestu v testovaní mojich schopností a viem, že nemám limit, že sa dá dosiahnuť všetko, čo si zaumienim. No a keď to dokážem ja, môžeš to dokázať aj Ty a ešte lepšie. Môj príbeh si prečítajte TU >>
Komentáře

Přidat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.