Vždycky som sa “hádzala do vody a merala hĺbku”, doslova aj metaforicky, mám za sebou dlhú cestu v testovaní mojich schopností a viem, že nemám limit, že sa dá dosiahnuť všetko, čo si človek zaumieni. No a keď to dokážem ja, môžeš to dokázať aj Ty a ešte lepšie 😉 "Z bodu A k bodu B za tri mesiace" si môžte stiahnuť dole

Môj príbeh

♥ Vždy som sa “hádzala do vody a merala hĺbku”, doslova aj metaforicky, mám za sebou dlhú cestu v testovaní mojich schopností a viem, že na nič nie sú limity, že sa dá dosiahnuť všetko, čo si človek zaumieni. A keď to dokážem ja, dokážeš to aj TY a ešte lepšie ♥

Môj príbeh.

Práve budem otvárať piate šampanské. Päť rokov odkedy som sa rozhodla ísť vlastnou cestou, oslobodiť sa od mylnej myšlienky, že moje manželstvo je krásne. Päť rokov, odkedy som si povedala, že je najvyšší čas urobiť vo veciach poriadok, keď som svojho manžela opúšťala ešte s neskutočnou bolesťou v srdci, lebo som ho stále milovala. Ale aj ja som chcela byť milovaná a šťastná. A to som už nebola dlho.

Trebalo už začať konať. Každá iná možnosť bola vyčerpaná.

Zdá sa mi to ako včera, keď veľa ľudí nad mojim rozhodnutím dvíhalo obočie, krútilo hlavou, či mi to doslova neprialo. Dokonca sa ma niektorí snažili odhovoriť, akokeby žiť si svoj život podľa vlastných predstáv bolo kriminálne. Ale mne nestačilo mať len strechu nad hlavou. To mi nezaručovalo šťastie, taký ten hrejivý pocit pri srdiečku.

Bolo na čase si uvedomiť, že to všetko môžem zmeniť len JA sama,

nikto iný mi za to nemôže a ani ho to nezaujíma. Zodpovedná za svoju terajšiu situáciu som len ja sama, ale takisto aj za to, čo bude zajtra. A tu ma to zarazilo. Teda zajtra bude podmienený mojim dnešným rozhodnutím. Aha. Ako sa rozhodnem dnes? Moje dnešné rozhodnutie podmieni môj zajtrajšok.

Tuška bola hneď v ruke o tretej ráno, keď som zase nemohla zaspať a nepomohol už ani ďalší pohár Montepulciano.

PRO a PROTI….

Už dávno som počula, že sa to má robiť, len som si myslela, že mne to netreba. Ja predsa viem, nie? Ako som mohla ignorovať signály a doviezť to až tak ďaleko. To skóre bolo totižto hrozné. Totižto PRO ich bolo tak málo, singulárne číslo, proste jedna cifra, … a PROTI bolo na desiatky. Pozerala som na to dlho, čítala a študovala to znovu a znovu, až nakoniec som usoplená preplakala zbytok noci do vankúša. 

Ráno som rozviezla deti po školách a škôlkach a od svojej myšlienky som už neupustila. V hlave som mala len jedno, ako sa dostať z bodu A k bodu B a to rýchlo.

Moja odhodlanosť a viera bola taká silná, že môj plán bol na svete za pár dní.

O dva týždne som začala rozposielať svoj životopis, o ďalšie dva som mala prvý spätný email v inboxe, následne prvé telefonické pohovory, o mesiac už letenku na osobný pohovor a o ďalšie dva som už podpisovala zmluvu. Medzitým som google študovala svoje novo vybraté pôsobisko, vytlačila som si mapku, vyberala, kde asi budem bývať, školu deťom v blízkosti, aké sú možnosti. Zrazu sa to všetko stalo. Tak strašne rýchlo.

A tak som tu.

Dokázala som to. Ponuka práce v Bratislave prišla. Po pohovore v Bratislave som nestihla vystúpiť z lietadla na letisku Roma Ciampino a našla som dva zmeškané hovory z Bratislavy. Hneď som vedela, že to je môj budúci zamestnávateť a že môj vysnívaný život sa mi práve začína. O tomto okamihu som snívala hádam celé roky, obzvlášť intenzívne posledné mesiace. Predstavovala si každý detail.

Nebola to hneď ponuka za päť tisíc na mesiac, nemyslíte si, ale to to bolo jedno. To je predsa iba začiatok, som si povedala. Mojim prvoradým cieľom a zároveň veľkým krokom vpred bolo niekde začať. Ostatné budem riešiť za pochodu. 

Konečne po rokoch stojím na vlastých nohách,

mám vlastné prostriedky, sama rozhodujem, ako s nimi naložím. Nemusím sa už cítiť menejcenne, len preto, že nezarábam, že som "len" matka v domácnosti. Mám úžasný pocit slobody, sebarealizácie a hlavne znovunájdenej sebaúcty. Už som to znovu JA. Slobodná, zodpovedná, cieľavedomá, dobrodružná a usmievavá. Proste šťastná.

Mojou prioritou je byť šťastnou a vidieť moje tri krásne deti šťastné.

Deti sú vtedy šťastné, keď vidia svoju mamu sa usmievať. Bola som im to dlžná. Jednoducho si momentálne užívam slobody a robím to, čo ma napĺňa. A tým je vidieť deti rásť, študovať a vedieť, že ich viem zabezpečiť, aj keď sa situácia skomplikuje a aj keď som na to sama. Vedieť, že tam, kde som si zvolila žiť, je priestor aj na moju vlastnú sebarealizáciu, že je kopec príležitostí sa pohnúť ďalej, až niečo prestane fungovať alebo aj kebyže len to prestane stačiť.

Vďaka mojim skúsenostiam a odvahe

som získala bohatý prehľad v rôznych oblastiach, či už zo života v zahraničí, či už ako proletárske dieťa, dobrodružné dievča, manželka, matka, ale aj ako znovuslobodná a sama začínajúca s troma deťmi v štyridsiatke od nuly.

V mojom ebooku vám ukážem ako premeniť problém na príležitosť, ako si vybudovať efektívny plán na čo najrýchlejší presun z bodu A k bodu BUkážem aj, že je úplne normálne si chcieť plniť svoje sny a chcieť od života to najlepšie, maximum, neuspokojiť sa len s priemerom. Je takisto normálne mať pochyby, mať strach, normálne je nemať istoty, ale to všetko vás nemá zastaviť urobiť zmeny tam, kde to už kričí o zmenu, lebo žijeme len raz a nemáme čas strácať čas.

Mám za sebou dlhú cestu v testovaní mojich schopností a viem, že nemám limit, že sa dá dosiahnuť všetko čo si človek zaumieni.

Dúfam, že Vás čítaním mojich riadkov inšpirujem, namotivujem, podporím, ale aj vysvetlím, ako je to dosť jednoduché zmeniť čokoľvek, keď sa už pre tú zmenu raz rozhodnete.

Teší ma dávať ľuďom nádej, už len tým, keď im porozprávam, ako som ťažké situácie zvládala ja. Ako ich už nenazývam ťažkými situáciami, ale príležitosťami. Príležitosťami sa naučiť niečo nové, presunúť sa na miesta, kam by sme inak nešli a to nové neskúsili. Sú to vzácne lekcie. A život je krásny a máme ho žiť, nielen prežívať.

IF YOU CAN DREAM IT, YOU CAN DO IT 

Bless

♥Stanislava♥

Moja stránka je na platforme MioWeb.

t